- News
Ер-Ріяд названо екологічною столицею арабських країн
У міру того, як Ер-Ріяд досягає прогресу в реалізації різних екологічних ініціатив, він робить кроки до того, щоб стати більш екологічно чистим мегаполісом.
Короткий зміст статті:
- Під час 35-ї сесії Ради арабських міністрів, відповідальних за навколишнє середовище (CAMRE), Ер-Ріяд було названо Арабською екологічною столицею.
- Ініціатива Riyadh Green - один із гіга-проектів королівства. Він має на меті висадити 7,5 мільйонів дерев по всьому місту та збільшити частку зелених насаджень з 1,5 відсотка до 9 відсотків.
Ер-Ріяд заслужив право ім’я “Арабської екологічної столиці”. Це не дивно з його вражаючими зеленими ініціативами. Рада арабських міністрів, відповідальних за навколишнє середовище (CAMRE), оголосила цю новину під час своєї 35-ї сесії. Міністерство навколишнього середовища, водних ресурсів і сільського господарства працювало з Лігою арабських держав, щоб зібрати лідерів з арабських країн. CAMRE зосереджується на зміцненні співпраці між арабськими країнами для вирішення екологічних проблем. Вони розробляють політику і стратегії для сприяння сталому розвитку та підвищення екологічної обізнаності та освіти. Крім того, CAMRE впроваджує регіональні та міжнародні природоохоронні угоди, забезпечуючи єдність регіону в підходах до захисту довкілля.
Прихильність до боротьби з екологічними викликами
На засіданні міністр Абдулрахман Аль-Фадлі розповів про відданість королівства досягненню цілей “Бачення 2030”. На заході також обговорювалися такі теми, як біорізноманіття, зміна клімату та співпраця з метою виконання міжнародних угод. “Ми віддані боротьбі з екологічними викликами і сподіваємося, що результати цієї сесії допоможуть заручитися міжнародною підтримкою для відновлення деградованих земель та підвищення стійкості до посухи”, – сказав він. Міністр також підкреслив важливість спільної роботи арабських країн та міжнародних організацій для досягнення екологічної стійкості. У грудні в Ер-Ріяді відбудеться Конференція сторін (COP16) Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням. Крім того, він також підкреслив важливість співпраці уряду з приватним сектором для успішного проведення конференції. Ібрагім Тіау, виконавчий секретар Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням, відзначив водну кризу в регіоні. Він вказав, що в регіоні зосереджено лише 2 відсотки світових відновлюваних водних ресурсів. Таким чином, це один з регіонів, який найбільше страждає від опустелювання та посухи. Він закликав лідерів інвестувати у відновлення земель, зміцнюючи регіон від майбутніх посух, щоб задовольнити зростаючий попит на продовольство.
На шляху до зеленішого Ер-Ріяда
Ер-Ріяд рухається в руслі своєї ініціативи “Зелений Ер-Ріяд”, метою якої є висадження 7,5 мільйонів дерев по всьому місту. Ініціатива також має на меті збільшити частку зелених насаджень до 9 відсотків з 1,5 відсотка. Крім того, вона також прагне збільшити площу зелених насаджень на душу населення в 16 разів, з 1,7 квадратних метрів до 28 квадратних метрів. Ініціатива Riyadh Green – це лише один з чотирьох гіга-проектів королівства, які король Салман бін Абдулазіз оголосив у 2019 році. Серед інших проектів – Парк короля Салмана, Спортивний бульвар та Ер-Ріяд Арт. Парк короля Салмана стане найбільшим міським парком у світі. Мега-парк займатиме площу понад 11 квадратних кілометрів зелених зон, таких як ліси, сади та луки. Спортивний бульвар – це футуристичне міське середовище, що простягається на 135 кілометрів уздовж дороги Принца Мохаммеда бін Салмана бін Абдулазіза. З іншого боку, на виставці Riyadh Art буде представлено понад 1 000 творів мистецтва та пам’яток, створених місцевими та міжнародними митцями. Мешканці та гості міста побачать ці роботи, встановлені в громадських місцях, таких як житлові квартали, сади, парки та автобусні станції. Окрім “Зеленої ініціативи Ер-Ріяда”, важливу роль у створенні більш зеленої Саудівської Аравії відіграє “Зелена ініціатива Саудівської Аравії”. Наприклад, з моменту її запуску у 2021 році було висаджено понад 95 мільйонів дерев по всьому королівству. Вона спрямована на збільшення зелених насаджень, скорочення викидів вуглецю та посилення біорізноманіття.
Фото Qays AbduRahman на Unsplash
Схожі статті
- News