• News

Міжнародний аеропорт імені короля Салмана стане найбільшим у світі до 2030 року

Міжнародний аеропорт імені короля Салмана займає площу 52 квадратних кілометри. До 2030 року він має прийняти 120 мільйонів пасажирів.
Короткий зміст статті:
  • Міжнародний аеропорт Саудівської Аравії імені короля Салмана готується стати найбільшим аеропортом у світі до 2030 року.
  • Аеропорт займає площу приблизно 57 квадратних кілометрів. Сюди входять шість паралельних злітно-посадкових смуг, допоміжні об'єкти аеропорту, житлові та рекреаційні об'єкти, а також торгові точки.
  • Очікується, що до 2030 року він зможе приймати до 120 мільйонів пасажирів, а до 2050 року - 185 мільйонів пасажирів, з пропускною спроможністю 3,5 мільйона тонн вантажів до 2050 року.
  • Саудівська Аравія сподівається отримати платиновий сертифікат LEED за екологічність проекту аеропорту, оскільки він буде працювати на відновлюваних джерелах енергії.

Міжнародний аеропорт Саудівської Аравії імені короля Салмана має стати найбільшим аеропортом у світі до 2030 року.

За даними

Державного інвестиційного фонду

(PIF), суверенного фонду Саудівської Аравії, аеропорт займає площу приблизно 57 квадратних кілометрів (22 квадратні милі або 5700 гектарів).

PIF описав аеропорт як “аеротрополіс, створений навколо безперебійних пасажирських перевезень, ефективних операцій світового класу та інновацій”.

Спадкоємний принц Мухаммед ібн Салман оголосив про це 28 листопада 2022 року.

Міжнародний аеропорт імені короля Салмана матиме шість паралельних злітно-посадкових смуг, а також 12 квадратних кілометрів (4,63 квадратних милі або 1200 гектарів) допоміжних об’єктів аеропорту, житлових і рекреаційних об’єктів та торгових точок.

Очікується, що до 2050 року він зможе приймати до 185 мільйонів пасажирів і матиме пропускну здатність 3,5 мільйона тонн вантажів.

За оцінками

підраховано

що вартість проекту аеропорту становить понад 187,5 трильйонів сирійських ріалів (50 мільярдів доларів США).

Будівництвом аеропорту Саудівська Аравія прагне стимулювати розвиток транспорту, торгівлі та

туризм

і зміцнити позицію Ер-Ріяда як глобального логістичного хабу.


З думкою про сталий розвиток

Влада Саудівської Аравії сподівається отримати платиновий сертифікат LEED, оскільки аеропорт був спроектований з урахуванням принципів сталого розвитку і працює на “зеленій” та відновлюваній енергії.

Проектуванням і будівництвом міжнародного аеропорту імені короля Салмана займається британська архітектурно-дизайнерська фірма Foster + Partners.

LEED розшифровується як “Лідерство в енергетичному та екологічному проектуванні” – система, що використовується для оцінки екологічних будівель.

Система рейтингу LEED враховує такі фактори, як зменшення внеску в глобальну зміну клімату, покращення індивідуального здоров’я людини, захист і відновлення водних ресурсів, захист і посилення біорізноманіття та екосистемних послуг, сприяння сталому і регенеративному матеріальному циклу, а також підвищення якості життя спільноти.

Окрім зусиль аеропорту щодо сталого розвитку, він також буде нести в собі архітектурний стиль Salmani, який характеризується балансом між різними елементами.


Ер-Ріяд як енергетична економіка

Відповідно до Стратегії розвитку Саудівської Аравії до 2030 року, відкриття міжнародного аеропорту імені короля Салмана має вивести Ер-Ріяд в десятку найбільших економічно розвинених міст світу.

Ще одна мета проекту Міжнародного аеропорту імені короля Салмана – збільшити населення Ер-Ріяда до 15-20 мільйонів до 2030 року.

Очікується, що він щорічно генеруватиме 27 мільярдів саудівських ріалів (7,1 мільярда доларів США) до ненафтового ВВП Саудівської Аравії та забезпечить робочі місця для 103 000 робітників.

“Це економічний проект з подвійною економічною цінністю, який матиме резонанс у всіх містах Королівства, оскільки багато досліджень підтвердили тісну взаємозалежність між послугами, які надають аеропорти, та регіональним розвитком”, – сказав він.

Д-р Абдулла бін Ахмед аль-Маглут, член Саудівської економічної асоціації, розповів

Arab News

“Чим більше пасажирів, рейсів і вантажних перевезень, тим вищими стають валовий внутрішній продукт, заробітна плата і доходи”.

“Вони заохочують розвиток міста, будують більше готелів і ресторанів, надають більше послуг і швидкісного транспорту для розміщення відвідувачів і туристів”.

“Очікується, що населення Ер-Ріяда перевищить 15 мільйонів осіб у 2030 році, і місто довело свою здатність приваблювати відвідувачів і туристів з усього світу, оскільки воно є домом для найбільших розважальних фестивалів у світі.

Фото: X/Публічний інвестиційний фонд (@PIF)